Odborné informace

Děkujeme Vám za zájem o paliativní péči. Pořádáme široké spektrum akcí, kterých se můžete zúčastnit, ať jste lékař, medik či jiný pracovník ve zdravotnictví. Nabízíme Vám aktuální příspěvky z oblasti paliativní péče, odkazy na relevantní odborné společnosti a zdroje informací v oblastí paliativní medicíny a další praktické informace.

KURZY

Nejste si jisti, jak dobře a efektivně komunikovat obtížná, nejen medicínská témata? Tuto svou dovednost můžete posílit na našem Kurzu komunikace.

Pracujete na jednotce paliativní péče? Chcete vědět, jak začlenit paliativní péči do své každodenní praxe? Jak na komunikaci s rodinou či pacientem, limitaci péče? Podívejte se na náš Kurz paliativní péče.

POZVÁNKY

Zveme Vás nejen na akce našeho Centra, ale i na ostatní zajímavé akce, semináře, konference apod. na téma paliativní medicíny a péče. 

KLINICKÉ SEMINÁŘE A PŘEDNÁŠKY

Pravidelně pro Vás v Hoderově síni v budově A6 Všeobecné fakultní nemocnice v Praze pořádáme klinické semináře, které vedou odborníci různých specializací. V letním semestru 2020 je výuka pozastavena z důvodu nepříznivé epidemiologické situace, další cyklus začne na podzim 2020.

ODBORNÁ LITERATURA

V blízké době Vám nabídneme seznam odborné literatury, kde můžete načerpat inspiraci. Knihy Vám rádi zapůjčíme k bližšímu prostudování.

ODBORNÉ ČLÁNKY

Vybíráme pro Vás zajímavé články a studie zejména ze zahraničí a zprostředkováváme Vám odkazy na ně. 

STÁŽE

Naše Centrum je součástí sítě pracovišť akreditovaného programu paliativní péče. Chcete zjistit, jak vypadá práce paliativního týmu na jiném pracovišti u nás nebo v zahraničí? Můžeme Vám pomoci se zařízením stáže na Vámi vybraném pracovišti. 

Bližší informace o odborných seminářích a předatestační přípravě můžete nalézt na webu ČSPM či IPVZ.

Informace o zajištění stáže ve VFN najdete na webových stránkách Odboru vzdělávání, kontaktovat můžete paní referentku Miladu Mikulcovou.

V případě zájmu o návštěvu v našem Centru nás prosím kontaktujte zde.

 

DOBROVOLNICTVÍ A PODPORA

Chcete se stát dobrovolníkem ve VFN či jiném zařízení s paliativní péčí? Kontaktujte nás, můžeme Vám pomoci.

Potřebujete ve své nemoci podporu dobrovolníka nebo se chcete setkat s někým, kdo trpí stejným onemocněním? Chystáme pro Vás bližší informace o různých podpůrných skupinách.

AKREDITOVANÁ CENTRA PALIATIVNÍ PÉČE

Mezi akreditovaná pracoviště programu paliativní péče patří: Hospic Dobrého Pastýře ČerčanyDomácí hospic Cesta domů a Nemocnice Na Pleši.

FORMULÁŘE

Víme, že se ve své praxi setkáváte s řadou formulářů - nejpoužívanější z nich (např. formulář pro dříve vyslovené přání) si již brzy budete moci stáhnout na našich stránkách. 

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Vybíráme pro Vás otázky, se kterými se ve své praxi setkáváte, a nabízíme Vám na ně odpovědi s příklady, jak k nim lze přistupovat.